به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی پنج‌شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ با حضور مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسین مصلحی مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و جمعی از مدیران کل استان، معاونین و روسای ادارات ستادی و شهرستانی، مدیر موسسه ایثار استان آئین معارفه عباس پور حسن مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و تکریم قاسم صمدیان مدیرکل سابق این نهاد برگزار شد.


مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی تصریح کرد: کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران توفیق سپاسگزاری از خداوند متعال را با خدمت به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر کسب کرده‌اند.
ایزدی با بیان اینکه حاج آقا صمدیان در دوران سه دهه خدمت باعزت به جامعه معزز ایثارگری ، توانست برگی بر اوراق زرین خدمت به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر بیفزاید افزود: کارکنان و همکاران بنیاد باکار و تلاش خود، افضل‌ترین اعمال را انجام می‌دهند و بدون تردید فضیلت بیشتری را نیز کسب می‌کنند.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد با قدردانی از حضور پیشکسوتان و مدیران سابق بنیاد در این مراسم افزود: خداوند ۲ عمل را بر ما فرض کرده است؛ گرفتن روزه در ایام ماه مبارک رمضان و مبارزه با نفس و انجام مناسک حج در کعبه ، و این دو عمل را بسیار پرفضیلت دانسته است چراکه انجام آن بسیار دشوار و نیاز به وارستگی و ایمان راسخ دارد.
وی افزود: جهاد درراه خداوند جز دیگر اعمال پرفضیلت است که کارکنان بنیاد با صبر و بردباری خود در ارائه خدمات به جامعه ایثارگری و تکریم ارباب‌رجوع، هرروز این مهم را به اجرا می‌رسانند.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران که امام راحل (ره) با رهبری خود به پیروزی رساند، بنیاد را جز افضل‌ترین نهادها دانستند و این را به استناد احادیث ائمه و معصومین بیان داشتند.
ایزدی اجر و پاداش متصدیان و مسئولین در بنیاد را که خود جز ایثارگران بوده و افراد متعهد به خداوند و به‌حق الناس هستند را بیش‌ازپیش خطیر دانست و گفت:‌ کسانی که در جهت ایثار و مجاهدت قبول مسئولیت کرده و خدمت به افرادی از جامعه را برعهده‌گرفته‌اند که اعضای خانواده و یا سلامتی خود را به‌پای نظام و دفاع از آرمان‌های شهدا و امام فدا کرده‌اند، اجر و پاداشی بسیار گهربار در نزد خداوند دارند.
ایزدی با قدردانی از زحمات چندین ساله قاسم صمدیان در بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و آرزوی توفیق خدمت در پست‌های دیگر سازمان گفت:کار کارکنان بنیاد فراتر از خدمت به جامعه ایثارگری است چراکه در خدمت این عزیزان بودن خود نوعی سپاسگزاری و شکر گذاری به درگاه خداوند است.
وی در پایان با اهدا حکم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس‌جمهور و ریاست عالی بنیاد و معرفی جناب آقای عباس پور حسن به‌عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: امیدواریم همچون گذشته با تدابیر و اندیشه‌های مدبرانه خود ، در خدمت خانواده‌های شاهد و ایثارگر بوده و با گشاده‌رویی و شناخت ویِژگی و نیازهای جامع ایثارگری سعی در برطرف کردن مشکلات این قشر معزز داشته باشیم.
در این مراسم قاسم صمدیان با ارایه گزارش از اقدامات انجام یافته از همکاری و مساعدت های انجام گرفته تمامی همکاران در ارایه خدمات و ترویج فرهنگ گران سنگ ایثار و شهادت ، قدردانی کرد و گفت : خدمات انجام گرفته و موفقیت های کسب شده با توفیق الهی ، دعای خیر والدین معظم شهدا و ایثارگران و تلاش های شبانه روزی همکاران محترم در سطح استان به دست آمده و امیدواریم این تلاشها با قدرت بیشتر ادامه یابد.